Akreditované resocializačné centrum pre deti od 15 do 18 rokov
Ξ

Road - Tomky, akreditované resocializačné centrum

Predchodcom neziskovej organizácie ROAD bolo občianske
združenie, zaoberajúce sa resocializáciou drogovo závislých. 
Vtedy to bola len mužská komunita. Život je neustála zmena a rozvíjanie sa, preto pribudli do komunity aj ženy a postupne aj mladiství klienti.
 
Terapeutická komunita má rodinný charakter. Funguje sa tu podľa pravidiel resocializačného strediska, ktoré nazývame "Parlament".

1. septembra 2016 uplynulo 20 rokov od otvorenia našej terapeutickej komunity ROAD, n. o..
Pobyt je v súčastnosti rozdelený do piatich fáz. Pribudla 0.fáza, slúžiaca na adaptáciu klienta. Trvá 2-4 týždne. 1. až 4. fáza - každá z nich trvá 3 a viac mesiacov. Počas tohto obdobia ponúkame skupinovú a individuálnu terapiu, pracovnú terapiu, terénnu terapiu a po riadnom ukončení je možnosť pokračovať v 5.fáze v chránenom bývaní v Bratislave.
 
Každý, kto vstupuje do komunity, automaticky dostáva staršieho súrodenca, ktorý mu pomáha pochopiť pravidlá a dostať sa do našej rodiny.
 
Okrem resocializácie poskytujeme poradenstvo aj rodinným príslušníkom závislých a kluby pre klientov, ktorí pobyt ukončili a sú čistí. Týmto ponúkame možnosť naďalej so sebou pracovať, pretože si myslíme, že klient po ukončení resocializácie ešte potrebuje určitú dobu pokračovať v doliečovaní a terapii.


STÁLA PONUKA
  • Klub klientov - každý pondelok v mesiaci o 18,30 hod.
  • Klub rodičov - každú pracovnú prvú a tretiu stredu v mesiaci o 18,00 hod.
  • Voľná tribúna - vždy prvú sobotu v mesiaci
 

  
"Pokora srdca nežiada, aby si sa pokoroval, ale aby si sa otvoril. Práve ona je kľúčom k zmene. Až potom môžeš dávať a prijímať."

(Exupéry)
Posledná úprava: 15.Sep.2023 11:09:31 
Stránku generuje redakčný systém - WebInac CMS prevádzkovaný serverom www.Inac.sk
(C) 2005 Inac.sk - Všetky práva vyhradené. webhosting by Inac.sk